Hnev prejde

Autor: Jana Križanová | 22.4.2015 o 9:53 | Karma článku: 2,57 | Prečítané:  229x

Hnevala som sa dlhý čas.Trvalo  mi  20 rokov, kým som pochopila,prečo sa veci dejú určitým spôsobom. Opovrhovala som zamestnaním a žila som v nejakej bludnej predstave, v ktorej som sa videla na vrchole. Dnes viem,že cesta je cieľ.

Možno to znie premotivovane ale naozaj to tak je. Všetky  citáty,ktoré čítame ( žiaľbohu len čítame ....) majú význam. Po nejakom čase a určitých skúsenostiach som si myslela,že  viem a rozumiem podstate života. Usmievam sa spomínajúc na moje naivné myšlienky.Jednu vec ale nemôžem poprieť. Už na základnej škole som vedela ,čo je mojím poslaním a akou cestou sa chcem uberať. Každá situácia,ktorá sa mi v živote naskytla ma vyformovala a formovať bude,no je len pár ´´skúšok´´,ktoré mnou pohli a donútili ma pozerať sa na svet inými očami.Nebudem tu teraz rozpisovať životné osudy  a zážitky.

Ide mi o zdieľanie svojich , môžme to nazvať zistení, ako to funguje. A môžem vám povedať,že to naozaj funguje. Neviem či všetci musíme o niečo prísť,aby sme  zistili,že veci,ľudia a v podstate všetko čo berieme ako samozrejmosť v našom  živote má pre nás nevyčísliteľnú hodnotu. Je pravda,že ľudia si začínajú vážiť niečo,až kým to stratia. Stalo sa vám už niekedy,že ste  išli po ceste a videli ste pred sebou nejaký schod alebo kameň, no niečo , čo vo vás vyvolá pád?

Mne sa to stávalo často a jediný výsledok môjho uvažovania bol naozaj pád. Už vopred som myslela nato,že spadne ako spadnem.Niečo podobné sa mi stalo v zahraničí aj keď to nebolo o páde a kameni...  :) Ideme na nákup a myslíme na soľ.Niekoľkokrát si povieme,že nemôžem zabudnúť kúpiť SOĽ. Jediné, čo vzíde z takéhoto uvažovania je nákupný košík bez soli. Verte alebo nie (skôr áno ) , to načo myslíte , si privolávate. Určite ste počuli o zákone príťažlivosti. Priťahujem to, načo myslím. .. dnes toľko.. a ďakujem :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?